چگونه در مورد چیدمان باغ سبزی تصمیم بگیریم

اگر دوست دارید امسال سبزیجات تازه داشته باشید ، به احتمال زیاد به فکر چیدمان باغ سبزیجات خود بوده اید. درست است که می توانید مسیرهای سنتی را با ردیف های مرتب خود انتخاب کنید ، اما لازم نیست فقط به این سیستم محدود شوید. اجازه دهید تخیل شما برود و بسیار خلاق باشید برخی از گزینه ها باغ های تختخواب شونده و باغ های کانتینری است. حتی می توانید بیرون بروید و سبزیجات را در یک باغ به سبک گل جایگزین کنید.

برخی از انگشت های شست سبز اخیراً سبزیجات را در باغ گل خود قرار داده اند و بالعکس. گل رز ، بنفشه و انواع دیگر شکوفه های گل نه تنها خوراکی هستند ، بلکه بسیار خوشمزه نیز هستند. بهتر است به یک دلیل دیگر گل و سبزیجات گیاه بابا آدم  را مخلوط کنید: این ترکیب برای خاک شما عالی است. از آنجا که انواع مختلف گیاهان از مواد مغذی مختلفی در خاک استفاده می کنند و پس می دهند ، هنگامی که گیاهان را کمی مخلوط کنید ، به حفظ تعادل عمومی خاک برای فصل رشد بعدی کمک می کند.

پیکربندی استاندارد

طرح باغ سبزیجات معمولی با ردیف شروع می شود. ردیف های جداگانه به سبزیجات خاص اختصاص یافته است. یک قانون خوب این است که در صورت امکان ردیف ها را از شمال به جنوب بچینید. این جهت گیری اطمینان می دهد که گیاهان شما بیشترین نور خورشید را دارند. بهتر است سطح زمین را درست کنید و منطقه ای هم سطح ایجاد کنید تا در صورت لزوم بتوانید از گیاهان و گیاهان علف های هرز مراقبت کنید. اگر باغ شما بزرگ است ، ممکن است بخواهید در مورد قرار دادن راهروها فکر کنید. مسیرهای پیاده روی به شما کمک می کند تا وقتی در باغ کار می کنید از گیاه پا نگذارید. اگر باغ شما در یک شیب ساخته می شود ، حتماً ردیف ها را از شیب عبور دهید تا اینکه آن را بالا و پایین کنید. دانه های شما از شستشو محافظت می شود و رشد ریشه گیاه تثبیت می شود.

یک مسئله حیاتی برای باغ های سبزیجات معمولی بررسی میزان فضای مورد نیاز نهال برای رشد است. هوای مرطوب بهار می تواند بسیاری از کپک ها ، کپک ها و قارچ های مختلف را به رشد ترغیب کند. گیاهانی که خیلی محکم در کنار هم جمع شده اند ، احتمال انتقال بیماری به یکدیگر بیشتر است. و اشکالات می توانند به راحتی در فضاهای محدود آلوده و گسترش یابند.

به بالای زمین بروید

شما ممکن است به جای برپایی باغچه خود به فکر راه اندازی باغ سبزیجات خود باشید. یک جایگزین خارق العاده برای ردیف های معمولی موجود در خاک ، باغ سبزیجات تختخواب شده است. یک باغ تختخواب برجسته در بلوک های بالای خاک کاشته شده است. کاشت باعث صرفه جویی در فضا ، کنترل بهتر گیاهان و زانو و کمر شما می شود. شما اساس اساسی یک تختخواب برافراشته را با چند بلوک سنگ استوانه ای ، یا یک الوار قدیمی ، یا حتی برخی از آجرهای قدیمی دارید.